środa, 22 września

Kiedy boli ząb – sprawdź, który lekarz pomoże

Zasady zgodnej higieny jamy ustnej są popularne właściwie wszystkim, bo wpajane są już od najmłodszych lat. Koncerny tworzące pasty do mycia zębów oraz inne akcesoria do higieny jamy doustnej prześcigają się w tworzeniu kampanii promocyjnych nie jedynie swoich towarów lecz też zasad dotyczących zdrowia zębów. Stomatologia jest dziedziną medycyny, w jakiej pojawiają się jakiekolwiek odkrycia czy nowatorskie rozwiązania i każde z nich jest niezwłoczne przekazywane społeczeństwu. I w teorii jest wszystko oczywiste, każdy wie co robić ażeby uniknąć próchnicy.

Niemniej jednak w rzeczywistości popełniamy masę grzechów, które doprowadzają do problemów z zębami. Choć nie ulega wątpliwości, że zęby należy myć po posiłku, wiele osób przyznaje się do tego, że myje zęby zaraz po przebudzeniu, w czasie porannej toalety. Mimo to już po zjedzeniu śniadania tej czynności nie wykonują, mimo iż czyszczenie zębów ma na celu pomiędzy innymi właśnie usunięcie resztek jedzenia z jamy ustnej. Kolejnym problemem jest podjadanie między posiłkami oraz picie słodzonych napojów. Cukier jest najogromniejszym sprzymierzeńcem próchnicy oraz osoby, które miewają ubytki w wielu przypadkach przyznają się właśnie do tego, że uwielbiają słodycze.

Dentyści zalecają aby, kiedy tak właściwie nie ma możliwości umycia zębów po posiłku, choćby przepłukać je płynem do jamy ustnej bądź też żuć gumę bez dodatku cukru. Higiena jamy ustnej jest bardzo istotna, nie tylko ze względu na pozytywy estetyczne ładnego i rześkiego oddechu niemniej jednak także z uwagi na zdrowie całego organizmu.

Naturalnie podstawą dobrej higieny jest szczotkowanie zębów, najlepiej po dowolnym posiłku, jednak przynajmniej dwa razy dziennie, co potwierdza dentysta Słupsk. Z czego konieczne jest mysie zębów wieczorem, przed snem. Jednak stomatologia zaleca też zastosowanie innych metod wspierających czystość w ustach. To na przykład nici stomatologiczne, które wykorzystuje się po szczotkowaniu oraz jakie bardzo dobrze usuwają resztki pokarmu spomiędzy zębów. Rozumie się samo przez się albowiem, że zalegające pozostałości pożywienia ulegają rozkładowi, co z kolei prowadzi do przykrego zapachu lub też innych problemów.